fbpx

DESTINATION IMAGINATION

NAJBARDZIEJ KREATYWNY
PROGRAM EDUKACYJNY

O Programie

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie, interdyscyplinarnym programem edukacyjnym dla dzieci, młodzieży i studentów. Historia tego projektu rozpoczęła się w 1999 w Stanach Zjednoczonych. Dziś DI działa na całym świecie.

DI uczy kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia innowacji, pracy zespołowej, zarządzania czasem, zasobami, finansami i pomysłami. Bazuje zarówno na wiedzy zdobywanej w szkole, jak i na indywidualnych zainteresowaniach i talentach uczestników. Opiera się na kształtowaniu kompetencji, które od 2014 są w Polsce uznawane za priorytety edukacyjne. 

DESTINATION IMAGINATION W LICZBACH

38

KRAJÓW

48

STANÓW USA

1 500 000

ABSOLWENTÓW

Drużynowa przygoda

O 2021 roku Białostocka Szkoła Realna prowadzi program zajęć kreatywnych Destination Imagination (DI).

Grupę (4-7 osób) utworzy zespół młodzieży, uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej. Drużyna będzie prowadzona przez przeszkolonych  Trenerów Programu.

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY
(liczba miejsc ograniczona).

Zajęcia Destination Imagination będą odbywały się co 2 tygodnie od 5 lutego (na początku zdalnie, potem w formie stacjonarnych spotkań w Białymstoku).  

Drużyny będą pracowały nad dwoma rodzajami Wyzwań. W obu przypadkach są to zadania łączące działania twórcze ze zdobywaniem wiedzy z zakresu przedmiotów humanistycznych i ścisłych (STEM – nauka, technologia, inżynieria, matematyka).

WYZWANIA DRUŻYNOWE

To złożone, interdyscyplinarne projekty, których treść zmienia się co sezon.

Na początku roku szkolnego drużyny wybierają jedno z siedmiu Wyzwań i przez kilka miesięcy przygotowują się do scenicznej prezentacji samodzielnie opracowanego rozwiązania. Niezależnie od typu Wyzwania, w różnych proporcjach łączy ono w sobie elementy techniczne, naukowe i artystyczne.

WYZWANIA NA JUŻ

To krótkie, interdyscyplinarne zadania, które uczą przede wszystkim współpracy.

Pracując nad rozwiązaniami, uczestnicy rozwijają kompetencje takie jak: komunikacja w zespole, podział ról i delegowanie zadań, praca pod presją czasu, innowacyjne wykorzystanie <dostępnych materiałów. W ciągu kilku minut drużyna przechodzi przez wszystkie etapy procesu twórczego.

Rekrutacja trwa. Dołącz do drużyny!

Więcej informacji:
kontakt@realna.bialystok.pl
+48 606 479 951

więcej o programie na www.kreatywnosc.pl

Zajęcia finansowane ze środków otrzymanych z NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Narodowy Instytut Wolności
Przewiń do góry